16 березня 2017 р. відбувся Всеукраїнський круглий стіл21 Березня 2017р.

16 березня 2017 року згідно із Планом проведення науково-практичних конференцій та семінарів з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2017 рік на обліково-економічному факультеті ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему «Удосконалення освіти у сфері обліку і аудиту: зарубіжний досвід та вітчизняні перспективи».

Організаторами виступили кафедри обліково-економічного факультету ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»: кафедра обліку і оподаткування, кафедра аудиту, кафедра обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу, кафедра бухгалтерського обліку.

У роботі круглого столу взяли участь представники аудиторської палати України, бізнес-мережі Міжнародної ради Інтегрованої звітності, ВПГО Спілки аудиторів України, Видавничо-консалтингової компанії «Баланс-Клуб», обліково-економічного факультету ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), Світового банку, Житомирського національного агроекологічного університету, Кіровоградського національного технічного університету, Львівського торгівельно-економічного університету, науково-дослідного фінансового інституту ДННУ «Академія фінансового управління», Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) та ін.

Основними питаннями удосконалення освіти у сфері обліку і аудиту, які винесені в якості напрямів роботи Круглого столу, були такі:

1.      Бухгалтерська освіта та практика: контури взаємодії.

2.      Сучасні напрями розвитку професійної діяльності бухгалтерів і аудиторів.

3.      Стандарти освіти як основа якісної підготовки фахівців з бухгалтерського обліку і аудиту.

4.      Зарубіжний досвід підготовки фахівців з бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.

5.      Перспективи розвитку вітчизняної системи освіти у сфері бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.

Учасники круглого столу прийняли участь в обговоренні та виступили з пропозиціями щодо напрямів удосконалення освіти у сфері обліку і аудиту. Зокрема, обговорили особливості взаємодії бухгалтерської освіти та практики, сучасні напрями розвитку професійної діяльності бухгалтерів і аудиторів, стандарти освіти як основу якісної підготовки фахівців з бухгалтерського обліку і аудиту. Також учасниками круглого столу було звернено увагу на необхідність врахування зарубіжного досвіду та світових тенденцій при підготовці фахівців з бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування. Окремим напрямом обговорення стало визначення перспектив розвитку вітчизняної системи освіти у сфері бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.