30 січня 2017 року був проведений Круглий стіл01 Лютого 2017р.

З В І Т

про проведення Круглого столу на тему

«Імплементація нових положень податкового законодавства у навчальний процес при підготовці фахівців з обліку і оподаткування», проведеного кафедрою обліку і оподаткування спільно з кафедрою аудиту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

1.     Місце і дата проведення.

Круглий стіл на тему «Імплементація нових положень податкового законодавства у навчальний процес при підготовці фахівців з обліку і оподаткування» відбувся у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» 30 січня 2017 року згідно із Планом проведення науково-практичних конференцій та семінарів з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2017 рік. Організаторами виступила кафедра обліку і оподаткування спільно з кафедрою аудиту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

2. Кількість учасників.

У засіданні Круглого столу взяли участь 50 учасників.

3. Перелік навчальних закладів та установ, які взяли участь у Круглому столі.

Учасники Круглого столу представляли такі кафедри і факультети ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»:

–       кафедри обліково-економічного факультету: обліку і оподаткування, бухгалтерського обліку, аудиту, обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу;

–       кафедри  факультету економіки агропромислового комплексу:  контролю та оподаткування агробізнесу, економіки та менеджменту агробізнесу;

– кафедри фінансово-економічного факультету: фінансів, фінансових ринків, корпоративних фінансів і контролінгу, страхування.

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

за результатами проведення Круглого столу на тему:

Обговорення учасниками Круглого столу винесених на розгляд питань дозволило провести аналіз змін у податковому законодавстві, що відбулися з 2017 року, а також проблем імплементації нових положень законодавства у навчальний процес при підготовці фахівців з обліку і оподаткування.

Основними проблемними питаннями з обліку і оподаткування та змін, що відбулися в податковому законодавстві з 2017 року, які винесені в якості напрямів роботи Круглого столу, є такі:

1. Імплементація нових положень податкового законодавства у навчальний процес при підготовці фахівців з обліку і оподаткування.

1.1. Новації в розрахунку податку на прибуток та ПДФО.

1.2. Облікова політика підприємства у 2017 році щодо оподаткування.

2. Аналіз актуальних пропозицій щодо змін до податкового законодавства: QuoVadis?

2.1. Зміни в законодавстві щодо оподаткування ПДВ.

В процесі розгляду наведених напрямів роботи Круглого столу відбулись виступи та обговорення перспектив і пропозицій.

Зокрема, в доповіді д.е.н., професора Остап’юк Н.А. на тему «Новації в розрахунку податку на прибуток та ПДФО» головна увага була зосереджена на змінах у Податковому кодексі, які відбулися з 2017 року, а саме у методиці обчислення податку на прибуток підприємства та податку на доходи фізичних осіб. Доповідачем було зауважено, що законодавством установлено нульову ставку з податку на прибуток для певних категорій платників податку, а також зазначено перелік суб’єктів, на які не поширюється це правило. Також було обговорено зміни про зарахування дивідендного авансового внеску в рахунок сплати податку на прибуток, а також зміни в методиці розрахунку прискореної податкової амортизації для основних засобів 4 групи. Крім того, було уточнено перелік різниць з податку на прибуток. В частині розрахунку ПДФО було розглянуто зміни, пов’язані з встановленою мінімальною заробітною платою та прожитковим мінімумом для працездатного населення, а також уточнено методику оподаткування пасивних доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах тощо.

У доповіді к.е.н., професора кафедри обліку і оподаткування Бабіча В.В. «Облікова політика підприємства у 2017 році щодо оподаткування» було узагальнено перелік об’єктів бухгалтерського обліку, які мають регулюватися обліковою політикою підприємства, розглянуто зміни в документуванні господарських операцій підприємства,  зауважено, що фінансова звітність з 2017 року набула нового статусу, а саме додатку до податкової звітності з податку на прибуток.

У доповіді д.е.н., професора кафедри аудиту Проскури К.П. «Зміни в законодавстві щодо оподаткування ПДВ» обговорено особливості складання податкових накладних починаючи з 1 січня 2017 року, а саме зміни обов’язкового реквізиту податкової накладної - код товару згідно з УКТ ЗЕД, також проблеми, пов’язані з визначенням коду товару чи послуги та виявленням помилок у податкових накладних, зазначено зміни в крайніх термінах реєстрації податкових накладних, уточнено зміст і перелік ПДВ-пільг, методику відображення податкового кредиту з ПДВ за «старими» ПН/РК, а також розглянуто новинку року, методику зупинення реєстрації ПН та РК, наслідки її запровадження. Крім того, значна увага в доповіді була приділена змінам у методиці бюджетного відшкодування та ПДВ наслідкам рекламної роздачі товарів.

Всі присутні учасники прийняли активну участь в обговоренні винесених на розгляд питань, ставили багато дискусійних питань, чим показали значну зацікавленість тематикою заходу, підтвердили високу якість та корисність представленої інформації для підвищення власної обізнаності в актуальних питаннях податкового законодавства України.