Засідання (дистанційне) наукового гуртка «КОРПОРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ТА БІЗНЕС-ДІАГНОСТИКА». Частина 207 Квітня 2020р.

«Хроніки наукового карантину» або як зібратись на чергове засідання наукового гуртка в умовах ізоляції.

Карантинні обмеження не перепона для справжнього науковця, а нова можливість приділити більше часу власним дослідженням та саморозвитку. Так студенти 5-го курсу факультету обліку та податкового менеджменту котрий раз провели ґрунтовне дослідження корпоративних підприємств в межах напрямку діяльності наукового гуртка, сконцентрувавши увагу на «Особливостях здійснення експрес-аналізу корпорацій та їх конкурентів».

Наукові керівники д.е.н., професор Ірина Михайлівна Парасій-Вергуненко та к.е.н., доцент Юлія Олександрівна Самборська-Музичко за допомогою Інституту дистанційної освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» змогли організувати проведення засідання в дистанційному режимі з використанням програмного забезпечення Moodle. В якому студенти успішно презентувати власні дослідження та провели гарячу дискусію з приводу результатів своєї роботи.

За традицією, учасниками конференції у міні-групах, було підготовлено презентації власних досліджень на прикладі організацій-гігантів, що здійснюють діяльність понад 3 роки та відносяться до корпоративних видів організацій, серед яких: АТ «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗС «ОККО»), ПрАТ «Агроіндустріальний Холдинг МХП» (бренди «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken»), ПАТ «Фармак», Група ДТЕК (як складовий елемент фінансово-промислової групи Систем Капітал Менеджмент (СКМ)), Група «Royal Dutch Shell» (бренд «Shell»). Учасниками гуртка було не лише проведено комплексний експрес-аналіз фінансової звітності компаніїй (горизонтальний, вертикальний і за ключовими коефіцієнтами) та її ключових конкурентів. Але й досліджено зміну показників, що мають найбільше відхилення в динаміці. Студентами було здійснено спроби назвати причини зазначених процесів, та наслідки до яких така зміна може призвести, в тому числі, порівняно зі змінами показників компаній-конкурентів. За результатами дослідження студентами було презентовано та обґрунтовано власні пропозиції для корпорацій щодо покращення результатів власної діяльності, які і стали центром дебатів, суперечок та дискусії в процесі он-лайн засідання.

Науковий гурток кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу є платформою для реалізації студентами своїх наукових амбіцій, ораторського мистецтва та ерудиції, адже, саме під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри студенти вчяться вільно висловлювати свої думки публічно та дистанційних он-лайн форматах, а, також, орієнтуватися у проблемних питаннях галузей аналізу, більш детально вивчати основи навчальних дисциплін, пропонувати свої шляхи вирішення актуальних проблем та сучасного стану економічних процесів в компаніях.