Засідання (дистанційне) наукового гуртка «КОРПОРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ТА БІЗНЕС-ДІАГНОСТИКА». Частина 308 Травня 2020р.

«Продовження хронік наукового карантину» або як зібратись на заключне засідання наукового гуртка в умовах ізоляції.

Карантинні обмеження — це нова можливість для молодого науковця, не лише  приділити більше часу власним дослідженням та саморозвитку, але й творчо презентувати їх на черговому засіданні наукового гуртка. Так студенти 5-го курсу факультету обліку та податкового менеджменту котрий раз провели ґрунтовне дослідження корпоративних підприємств в межах напрямку діяльності наукового гуртка, сконцентрувавши увагу на «Сценарному аналізі корпорацій».

Наукові керівники д.е.н., професор Ірина Михайлівна Парасій-Вергуненко та к.е.н., доцент Юлія Олександрівна Самборська-Музичко за допомогою Інституту дистанційної освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» змогли організувати проведення засідання в дистанційному режимі з використанням програмного забезпечення Moodle. В якому студенти успішно презентувати власні дослідження та провели гарячу дискусію з приводу результатів своєї роботи.

За традицією, учасниками конференції у міні-групах, було підготовлено презентації власних досліджень на прикладі організацій-гігантів, що здійснюють діяльність понад 3 роки та відносяться до корпоративних видів організацій, серед яких: АТ «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗС «ОККО»), ПрАТ «Агроіндустріальний Холдинг МХП» (бренди «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken»), ПАТ «Фармак», Група ДТЕК (як складовий елемент фінансово-промислової групи Систем Капітал Менеджмент (СКМ)), Група «Royal Dutch Shell» (бренд «Shell»). Учасниками гуртка було не лише розроблено сценарій розвитку подій за умов впливу трьох ключових факторів,  але й запропоновано шляхи вирішення ситуацій та прийняття управлінських рішень, що мали позитичний та негативний впливи на загальний фінансовий результат компанії у звітному періоді.

З межах тематики засідання студентам було запропоновано розробити сценарій розвитку подій та реакції менеджменту корпорації з урахуванням таких ситуацій: один з основних засобів (виробних об’єктів тощо) було знищено будь-яким чином (придумати самостійно);  у світі оголошено пандемію вірусного захворювання, у вашій країні оголошено карантинні заходи;  топ-менеджер установи звільнився та покинув сферу діяльності вашої установи. Також, з урахуванням розробленого сценарію скорегувати фінансові звітність компанії за останній аналізований рік, та порівняти результати.

Крім того, студентами проведено комплексний експрес-аналіз фінансової звітності компаній (горизонтальний, вертикальний і за ключовими коефіцієнтами)за сценарною звітністю, в тому числі, в порівнянні з реальною звітністю до корегування сценарієм. За результатами дослідження студентами було презентовано та обґрунтовано власні пропозиції для корпорацій щодо впливу факторів на результаті діяльності компанії та досліджено метод сценарного аналізу як елемент стратегічного управління, які і стали центром дебатів, суперечок та дискусії в процесі он-лайн засідання.

Науковий гурток кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу є платформою для реалізації студентами своїх наукових амбіцій, ораторського мистецтва та ерудиції, адже, саме під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри студенти вчяться вільно висловлювати свої думки публічно та дистанційних он-лайн форматах, а, також, орієнтуватися у проблемних питаннях галузей аналізу, більш детально вивчати основи навчальних дисциплін, пропонувати свої шляхи вирішення актуальних проблем та сучасного стану економічних процесів в компаніях.