Засідання наукового гуртка «ТЕОРІЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ». Частина 223 Жовтня 2020р.

Не дивлячись на карантинні обмеження, жага до знань студентів сприяла черговому дистанційному засіданню студентського наукового гуртка за темою «Сучасний інструментарій аналітичних досліджень в економіці», що відбулось на кафедрі. У його роботі взяли участь студенти 2-го курсу факультет обліку та податкового менеджменту.

Наукові керівники - д.е.н., професор Ірина Михайлівна Парасій-Вергуненко та к.е.н., доцент Юлія Олександрівна Самборська-Музичко, визначили ключовим завданням даного засідання: аналітична оцінка фінансового стану підприємства; аналіз фінансових результатів діяльності підприємства; аналіз грошових потоків підприємства; аналітичне забезпечення антикризового управління.Крім того, було визначено важливість набуття навичок проводити дослідження змін економічних явищ і процесів на багатокритеріальній основі; робити обґрунтовані об’єктивні висновки та пропозиції за результатами проведених досліджень; знаходити найменш трудомісткі засоби й методи для вивчення кожної ситуації або проблеми з економіки; завершувати аналіз ситуацій розробкою проекту управлінського рішення; набути навички в оформленні аналітичних висновків на запит користувачів відповідно до стандартів аналітичного процесу; опанувати методику прогнозування результатів діяльності підприємства; мислити аналітично; відрізняти потенціал від ресурсів і резервів, характеризувати його складові.

Виходячи з поставлених задач, учасниками наукового гуртка, було підготовлено презентації власних досліджень за заданим напрямком. Учасниками гуртка було не лише досліджено ключові проблемні питання зазначеної проблематики, але й презентовано та обґрунтовано власні дослідження щодо теоретичних основ та сучасного інструментарію економічного аналізу господарської діяльності підприємств.

Науковий гурток кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу є платформою для реалізації студентами своїх наукових амбіцій, ораторського мистецтва та ерудиції, адже, саме під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри студенти вчяться вільно висловлювати свої думки публічно та орієнтуватися у проблемних питаннях галузей аналізу, більш детально вивчати основи навчальних дисциплін, пропонувати свої шляхи вирішення актуальних проблем та сучасного стану економічних процесів.