24 січня 2018 року о 13.15 відбудеться міжкафедральний науковий семінар «Зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та їх вплив на практику організації та ведення обліку» (аудиторія 51, корпус 2 КНЕУ)16 Січня 2018р.

Організатор: Кафедра аудиту

Рік, що минає, був мегапродуктивним в питанні змін законодавства, в тому числі змін законодавства у фінансовому секторі. Фінансовий ринок отримав декілька новацій, зокрема у сфері  організації бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності, які визначені у змінах  до закону “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (№ 4646-д)

Що вони змінять? Зміни до зазначеного Закону запровадять розподіл підприємств на категорії – мікро-, малі, середні або великі. Для мікро- і малих підприємств буде запроваджена скорочена фінансова звітність у складі тільки балансу і звіту про фінансові результати. Також цей закон вводить у законодавство нову категорію підприємств – “підприємства, що становлять суспільний інтерес” та деякі інші важливі положення, які є кроком до гармонізації вітчизняного законодавства до міжнародних стандартів.

З метою залучення науковців та практиків до ознайомлення зі змістом положень, що містяться у змінах до Закону та  їх впливу на вітчизняну практику для обговорення та дискусії пропонуються наступні питання:

1.      Огляд основних концептів Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень» від 05.10.2017 р. № 2164-VIII (далі – Закон № 2164) та цілісних засад, на основі яких він був сформований;

2.      Введення у законодавство нової категорію підприємств – “підприємства, що становлять суспільний інтерес” та умови подання ними фінансової звітності, огляд критеріїв їх розподілу;

3.      Проблематика  положення «Таксономія фінансової звітності» та оцінка механізмів її реалізації у вітчизняній практиці;

4.      Вимоги щодо подання підприємствами, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ   в електронному форматі, що базується на стандарті XBRL;

5.      Нові підходи до розкриття суб’єктами господарювання регулярної фінансової інформації на підставі вимог Закону щодо оприлюднення фінансової звітності та обов’язкового аудиту;

6.      Нові вимоги до організації бухгалтерського  обліку та кадрового складу бухгалтерії підприємств, що становлять суспільний інтерес;

7.      Зміни у формулювання принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності положеннями Закону № 2164: структура та зміст;

8.      Суспільні очікування, їх досягнення та прогалини, пов’язані з прийняттям та впровадженням Закону № 2164.

Модератор:  Петрик Олена Анатоліївна – д.е.н., професор, завідувач кафедри аудиту ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана»

Доповідачі:  Проскура Катерина Петрівна, д.е.н., професор кафедри аудиту ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана»,

Салова Наталія Андріївна – директор аудиторської компанії «ЕдРем»

Запрошуються викладачі всіх кафедр факультету обліку та податкового менеджменту КНЕУ, докторанти, аспіранти, студенти магістерського рівня підготовки  та інші зацікавлені особи