Факультет обліку та податкового менеджменту

Кафедра фізичного виховання

 Фізична культура - важлива частина загальної і професійної культури  особистості сучасного  фахівця, що забезпечує фундамент його фізичного, духовного добробуту та успіхи у виробничій діяльності. Вона є якісною, динамічною характеристикою рівня розвитку і реалізації можливостей людини, яка забезпечує біологічний потенціал її життєдіяльності, необхідний для гармонійного розвитку, прояву соціальної активності, творчої праці.

Історія кафедри

    Кафедру фізичного виховання було створено в 1950 році. За роки свого існування вона пережила творчі «зльоти» і роки «застою».

    Кафедру завжди очолювали досить відомі фахівці фізичного виховання. Тому ті чи інші зміни в напрямку її роботи були пов’язані  саме з особистостями цих людей, їх баченням вузівського фізичного виховання, власною наполегливістю та енергією.

    З 1994 року і по травень 2011 рік кафедру очолював Ю. Л. Соболєв – доцент, кандидат педагогічних наук, суддя Всесоюзної категорії, спортивний педагог у другому поколінні. Його тверде переконання зводиться до того, що найважливішим у роботі є викладацький колектив.

    З вересня 2011−2014 рр. кафедрою керувала Івчатова Тетяна Віталіївна – майстер спорту, кандидат наук з фізичного виховання; доцент.

     З 2015 р. по т. ч. завідувач кафедрою  фізичного виховання Дудко Михайло Валерійович – кандидат наук з фізичного виховання; доцент, заслужений тренер, чемпіон України і Європи по жиму лежачи, багаторазовий переможець та призер міських, всеукраїнських та міжнародних змагань, майстер спорту України з вільної боротьби.В 2014 році студент факультету міжнародної економіки, Батуркін Андрій, під керівництвом свого тренера, Дудко Михайла Валерійовича, завоював золоту нагороду чемпіонату світу з класичного жиму лежачи.

    Сьогодні кафедра – це 17 викладачів, які організовують роботу майже з 4 000 студентів. Серед них доценти кафедри: М.В. Дудко, О.А. Мартинюк, Т. В. Івчатова, І. В. Хрипко, Ю.І. Лазакович; чемпіон Радянського Союзу, регбіст Б. А. Корольов; заслужений тренер України з легкої атлетики; арбітр міжнародної та всесоюзної категорії з футболу –  С. А. Соботюк; суддя національної категорії -  І. Г. Калугін; 7 майстрів спорту, 10 кандидатів у майстри спорту. Кузнєцов В. А. –  ст. викладач фізичного виховання КНЕУ, майстер спорту, чемпіон Європи по підйому штанги на біцепс.

    Викладачі кафедри постійно організовують комплексну спартакіаду КНЕУ з 10 видів спорту, популярних серед студентської молоді, повноцінну спартакіаду серед професорсько-викладацького складу з 10 видів спорту.  7 збірних команд приймають участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

    Кафедрі фізичного виховання належать десятки методичних посібників і розробок, самостійні програми з фізичного виховання. Головна риса її викладачів – постійний пошук і вдосконалення навчального процесу, його науково-методичне обґрунтування. Саме цим можна пояснити той факт, що кафедра фізичного виховання та фізкультурно-спортивний комплекс стали базою для практичних занять зі слухачами факультету підвищення кваліфікації викладачів навчальних закладів та студентів стаціонару Національного університету фізичного виховання та спорту та Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Викладачі

Переглянути викладацький склад кафедри »

Навчальні дисципліни кафедри