|
Кафедра аудиту
Кафедра аудиту (заснована в 2000 р.) є однією з провідних кафедр факультету обліку та податкового менеджменту, спеціалізується на дослідженні теоретико-методологічних проблем аудиту, судово-бухгалтерської експертизи, внутрішньогосподарського контролю, державного фінансового контролю, створення і функціонування інформаційних систем і технологій в обліку, аналізі та контролі.
Уперше в Україні започаткувала освітню програму «Диджитал-облік» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», галузі знань 07 «Управління та адміністрування» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО "ЧОМУ МИ ОБРАЛИ НАВЧАННЯ НА «ДИДЖИТАЛ-ОБЛІКУ»? РОЗКАЖЕМО!":
https://www.youtube.com/watch?v=O4qBVSb2eIg
Переглянути відео-презентацію освітньої програми «Диджитал-облік»
З 2015 року започаткована освітня програма 8О06 «Аудит та державний фінансовий контроль» для другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Положення про кафедру
Детальніше про кафедру »
Рішенням Вченої ради Київського національного економічного університету від 27.06.2000 р. за № 456 та на основі дозволу Міністерства освіти і науки України створено кафедру аудиту на обліково-економічному факультеті.
Кафедра має свій герб, який символізує основні принципи та професійне спрямування роботи колективу.

|
Пересічений готський щит національних жовтого і блакитного кольорів, в основі якого вміщені зелені пагорби, увінчані білою колоною іонічного ордеру з академічною конфедераткою на капітелі. За колоною знаходиться полуденне сонце. В фокусі щита – розгорнута книга. В центрі щита дзеркально розфарбований напис AUDIT. Під щитом блакитна стрічка із золотими смужками по краях містить надпис: Probitas – Competentiam – Independentiam. Загальним обрамленням гербового щита слугує зелене кільце з написом по колу: ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» – кафедра аудиту – 2000.
|
Кафедра забезпечує підготовку на засадах конкурентоспроможності, інноваційності та сталості високопрофесійних, компетентних фахівців з обліку і аудиту, які відповідають сучасним професійним стандартам та здатні задовольняти запити роботодавців (держави і бізнесу). Основна мета кафедри: забезпечувати навчальний процес на високому професійному рівні та у відповідності до національних і міжнародних освітніх стандартів, запитів практики; проведення актуальних наукових досліджень з проблем аудиту, державного фінансового контролю, інформаційних систем і технологій в обліку і аудиті; забезпечення постійного професійного зростання та підвищення кваліфікації викладачів кафедри; розширення сфери партнерських зв’язків та співпраці ізнавчальними закладами України та зарубіжними партнерами, бізнес-структурами, державними інституціями; сприяння входженню університету до європейського освітнього простору шляхом адаптації методичного забезпечення, технології навчального процесу та наукових досліджень кафедри до відповідних європейських та світових вимог.
Першим завідувачем кафедри і її організатором був Завгородній Віктор Петрович, доктор економічних наук, професор. З 2001 року по 2011 рік кафедру очолював провідний фахівець у галузі аудиту професор Савченко Володимир Якович. З 2012 року завідувачем кафедри аудиту є доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, сертифікований аудитор Петрик Олена Анатоліївна – знаний фахівець у сфері аудиторської діяльності в Україні.
Заступниками завідувача є доктор економічних наук, доцент Слободяник Юлія Борисівна та кандидат економічних наук, доцент Матієнко-Зубенко Ірина Ігорівна.
Викладачі кафедри є висококваліфікованими фахівцями у сфері аудиту, державного фінансового контролю та інформаційних систем і технологій в обліку і аудиті; мають багаторічний досвід викладацької та наукової роботи.
Середній вік професорсько-викладацького складу кафедри становить 47 років. Нині на кафедрі працюють 15 викладачів, з яких три доктори економічних наук: професор Петрик О.А. – заслужений працівник університету, професор Каменська Т.О. та доцент Слободяник Ю.Б.; 10 кандидатів економічних наук, доцентів (Біляченко О.Л., Бугай Н.О., Булкот Г.В., Гойло Н.В., Єрошкіна О.О., Заднепровська С.П., Мариніч І.О., Матієнко-Зубенко І.І. – заслужений працівник університету, Ніколенко Л.А., Пархоменко О.П.), 2 старші викладачі: Іванова Л.І., Кириленко С.А. – заслужений працівник університету.
Серед викладачів та аспірантів кафедри є сертифіковані аудитори (Петрик О.А., Заднепровська С.П., Кириленко С.А., Гриненко Ю.І.). Члени кафедри отримали й інші професійні свідоцтва: свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта (Гриненко Ю.І).
Крім того, серед членів кафедри є викладачі, які мають свідоцтва і сертифікати користувачів таких прикладних програмних рішень, як «Парус-Бухгалтерія» (Матієнко-Зубенко І.І., Пархоменко О.П.), «ІС-ПРО» (Гойло Н.В., Іванова Л.І., Матієнко-Зубенко І.І.), «M.E.Doc» (Гойло Н.В., Іванова Л.І., Матієнко-Зубенко І.І.), «Галактика ERP» (Матієнко-Зубенко І.І., Гойло Н.В., Іванова Л.І.), «Master Бухгалтерія» (Матієнко-Зубенко І.І.) та сертифіковані професійні викладачі «1С: Бухгалтерія для України 8.2» (Гойло Н.В., Єрошкіна О.О., Ніколенко Л.А.).
Викладачі кафедри постійно підвищують рівень своєї кваліфікації і педагогічної майстерності, приймають участь у наукових і практичних конференціях.
Вагомий внесок у творчий доробок кафедри додають докторанти та аспіранти, керівництво роботами яких здійснюють найбільш досвідчені члени кафедри.
Мета науково-дослідної роботи: дослідження основних напрямів та перспектив розвитку теорії, методології, організації, методики аудиту і державного фінансового контролю та практичних аспектів їх реалізації, у т.ч. із використанням сучасних інформаційних технологій в умовах інноваційної економіки України. Нині кафедра аудиту здійснює наукові дослідження за держбюджетною темою «Теоретичні та прикладні аспекти удосконалення інституту аудиту, системи державного фінансового контролю та сучасних інформаційних технологій: національні особливості та світові тенденції», що затверджена на 2017-2021 роки (номер державної реєстрації НДР:0117U001177). Керівник НДР –професор, д.е.н. Петрик О.А.
Основними завданнями кафедри у науковій сфері є:
-
розширення та уточнення тематики наукових досліджень за науково-дослідними державними бюджетними освітніми та науково-технічними програмами і проектами, що мають важливе національне значення;
-
розвиток методології наукових досліджень у сфері аудиту і контролю та формування нових напрямків досліджень на засадах сучасної парадигми розвитку економічної науки з урахуванням досвіду наукової діяльності університетів світових лідерів;
-
участь викладачів, аспірантів і здобувачів кафедри у заходах, що передбачені планами розвитку наукових досліджень в університеті, у тому числі Програмою інноваційного розвитку Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;
-
розвиток міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки у відповідності з основними тенденціями підготовки фахівців на європейському та світовому рівнях і досвідом провідних університетів щодо пріоритетних напрямків наукової діяльності та підготовки докторів філософії і докторів наук;
-
впровадження у навчальний процес новітніх досягнень сучасної наукової думки і технологій навчання з огляду на необхідністьформування випереджаючих компетенцій фахівців з обліку і аудиту.
Отримані наукові здобутки знаходять широке практичне застосування, а також впроваджуються у навчальний процес. Зокрема, результати науково-дослідної роботи кафедри аудиту використані при:
-
розробці стандартів освіти та навчальних програм для спеціальності «Облік і оподаткування» («Облік і аудит») Підкомісією з «Обліку і аудиту» науково-методичної комісії «Економіка і підприємництво» Міністерства освіти і науки України;
-
підготовці кадрів в інституті бізнес-освіти, інституті підвищення кваліфікації КНЕУ;
-
підготовці та підвищенні кваліфікації аудиторів, проведенні сертифікації аудиторів України;
-
розробці нової концепції сертифікації вітчизняних аудиторів для Аудиторської палати України;
-
розробці науково-практичних та навчальних виданьМіністерства фінансів України, Академії фінансового управління(з питань імплементації Податкового кодексу України, а саме: створено навчально-практичний посібник «Аудит оподаткування підприємств»);
-
прийнято активну участь в опрацюванні проекту Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»;
-
розробці і обґрунтуванні державної політики регулювання аудиторської діяльності, внутрішнього аудиту, державного фінансового контролю; науково-методичні розробки у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, розробці проектів нормативних документів, проведення наукових семінарів, круглих столів Міністерством фінансів України, Академією фінансового управління.
Проблемні питання за напрямами науково-дослідних робіт заслуховуються на науково-методичних семінарах за трьома секціями: «Розвиток теорії і практики аудиту в Україні в умовах інноваційної економіки», «Державний фінансовий контроль та аудит в секторі загального державного управління України: теорія і практика в умовах інноваційної економіки» та «Сучасні інформаційні технології та прикладні комп’ютерні програми: теорія і практика застосування в аудиті і державному контролі» за участю провідних спеціалістів аудиторських та консалтингових компаній, органів державного контролю, Аудиторської палати України, Інституту внутрішніх аудиторів України, Спілки аудиторів України, Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, а також провідних ІТ-фірм, що розробляють прикладне програмне забезпечення. До роботи секцій залучаються докторанти і аспіранти кафедри аудиту, студенти факультету обліку та податкового менеджменту.
Кафедра приймає участь у проведенні наукових семінарів, круглих столів та конференцій з актуальних проблем обліку і аудиту. Зокрема, на постійній основі кафедра є співорганізатором серії Міжнародних науково-практичних конференцій «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз у сучасній економічній науці та практиці», що проводяться факультетом обліку та податкового менеджменту.
Здійснюється співробітництво з міжнародними та державними інституціями, академічними установами, зокрема з:
-
Світовим Банком (участь у новій регіональній Програмі Світового банку «Посилення аудиту та звітності у країнах східного партнерства» (STAREP);
-
Підкомісією з «Обліку і аудиту» науково-методичної комісії «Економіка і підприємництво» Міністерства освіти і науки України (розробка стандартів освіти та навчальних програм для спеціальності «Облік і оподаткування» («Облік і аудит»));
-
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (розробка проектів вимог щодо аудиторських звітів, які складаються для учасників ринку цінних паперів);
-
Аудиторською палатою України (підготовка програми підвищення кваліфікації аудиторів України «Окремі питання аудиту фінансової звітності в умовах змін нормативно-правових актів стосовно банківської діяльності», створення пакету методичного забезпечення для програми постійного удосконалення знань аудиторів «Актуальні питання застосування в аудиторській практиці Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг»);
-
Інститутом внутрішніх аудиторів України;
-
ВПГО «Спілка аудиторів України»;
-
ВГО «Асоціація адвокатів України»;
-
Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України;
-
Міністерством освіти і науки України;
-
Національним центром підготовки банківських працівників України та іншими установами і організаціями.
Науковий пошук аспірантів, докторантів та викладачів здійснюється відповідно до затвердженої наукової теми. Результати наукових досліджень знаходять відображення у наукових публікаціях (монографіях та статтях фахових виданнях) та доповідях на міжнародних і всеукраїнських конференціях, круглих столах та інших форумах.
Значна увага на кафедрі приділяється дисертаційним дослідженням за спеціальністю 08.00.09 – «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит». За результатами проведеної роботи та успішних захистів дисертацій підготовлено низку докторів і кандидатів економічних наук для КНЕУ, а також профільних кафедр численних ВНЗ України та керівних кадрів державних і бізнес-структур.
У науково-дослідній роботі кафедри аудиту активну участь приймає студентська молодь. Результати наукового пошуку студентів презентуються у процесі роботи щорічної наукової студентської конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти» (секції «Інноваційний розвиток аудиту: головні виклики та перспективи професії» та «Застосування інформаційних систем і технологій в обліку, аналізі, аудиті та оподаткуванні: інноваційний підхід») в КНЕУ, на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах, конференціях (у тому числі міжнародних).
З 2014 року на факультеті започатковано студентську науково-практичну Інтернет-конференцію «Облік, аналіз та аудит: еволюція, сучасний стан та перспективи розвитку», на якій кафедра аудиту опікується двома секціями: «Сучасні тенденції розвитку теорії і практики аудиту в Україні» та «Перспективи застосування інформаційнихсистем і технологій в бухгалтерськомуобліку, аналізі та аудиті». Метою конференції є дослідження науково-практичних проблем обліку, аналізу та аудиту в системі управління економічними суб’єктами, сприяння підготовці та виданню збірника тез конференції. З 2014 по 2018 роки під науковим керівництвом викладачів кафедри до цієї конференції студентами було підготовлено і опубліковано у збірниках 140 тез доповідей.
Кафедра підтримує тісні партнерські зв’язки із багатьма вітчизняними і зарубіжними вищими навчальними закладами по обміну досвідом, здійсненню спільних проектів та інших форм співробітництва.
Кафедрою ініційовано укладення угод між КНЕУ і фірмами-розробниками інформаційних технологій («Парус», «Галактика», «Інтелект-сервіс», «КІТ:ХХІ», «CaseWare Ukraine») щодо використання їх прикладного програмного забезпечення в навчальному процесі («Парус Бухгалтерія», «Галактика ERP», «M.E.Doc», «КІТ.Аудит»). За умови успішного вивчення особливостей практичного застосування програмного забезпечення, студенти отримують відповідні сертифікати (свідоцтва), які засвідчують, що вони оволоділи базовим рівнем користувачів відповідного програмного продукту і можуть його використовувати у практичній роботі. Це надає надзвичайної цінності і конкурентних переваг нашим випускникам при спілкуванні із роботодавцями.
Професорсько-викладацький склад кафедри аудиту постійно знаходиться в курсі тенденцій розвитку прикладних програмних рішень. Нині відбувається впровадження в навчальний процес сучасних вітчизняних ППР «ІС-ПРО», «Master Бухгалтерія» та «Case Ware».
Тісні зв’язки з бізнес-структурами надають можливість проводити презентації їх досягнень перед студентською аудиторією (відкриті лекції, дискусії). Систематичне проведення зустрічей з провідними фахівцями з аудиту та інформаційних технологій дозволяє майбутнім випускникам мати чітке уявлення про практичну реалізацію набутих ними знань в університеті.
Для орієнтації студентів щодо майбутнього розвитку професії проводяться тематичні семінари.
На кафедрі сформувався творчий колектив висококваліфікованих викладачів, які постійно оновлюють змістовне наповнення навчальних дисциплін, готують авторські курси, активно впроваджують нові технології навчання, створюють монографії, посібники та підручники, які користуються заслуженим попитом по всій Україні.
Досвід, високий професіоналізм викладачів і співробітників, динаміка розвитку дали змогу кафедрі стати провідною у підготовці кадрів з аудиту в Україні, а науковий потенціал – здійснювати ґрунтовну підготовку фахівців з обліку і аудиту, що можуть вирішувати складні проблеми і завдання, які висуває сучасна вітчизняна економіка.
Кафедра аудиту є випусковою. Запроваджена магістерська програма «Аудит та державний фінансовий контроль», яка орієнтована на формування у майбутніх фахівців системи знань, умінь та практичних навичок у сфері аудиту та державного фінансового контролю, та спрямованих на: створення та організацію функціонування аудиторської фірми; оволодіння навиками планування та здійснення незалежних аудиторських перевірок, надання супутніх аудиторських послуг; проведення контролю якості роботи аудиторів (аудиторських фірм); оволодіння навиками створення служби внутрішнього аудиту, виконання обов’язків внутрішнього аудитора; організацію і проведення державного аудиту за вимогами міжнародних стандартів ISSAI; проведення інспектування, податкових перевірок та економічних експертиз; надання консалтингових послуг, здійснення процедури «дью ділідженс»; застосування спеціальних програмних продуктів та інформаційних систем у роботі аудитора; набуття знань та практичних навичок ведення обліку та підготовки звітності за міжнародними стандартами, організації бухгалтерського обліку, здійснення корпоративного аналізу та діагностики, а також податкового управління і контролю; проведення наукових досліджень у сфері аудиту та контролю.
Випускники можуть працювати в міжнародних і вітчизняних аудиторських і консалтингових компаніях; у системі корпоративного управління суб’єктів господарювання; службах внутрішнього аудиту; органах Державної аудиторської служби України, Рахункової палати України та її територіальних підрозділах; підрозділах внутрішнього аудиту міністерств та інших органів виконавчої влади, установах, організаціях і підприємствах, які належать до сфери їх управління; бухгалтерських службах, фіскальних органах, судово-експертних установах, навчальних і науково-дослідних установах і організаціях.
Для випускників доступні такі посади: аудитор; помічник аудитора; державний аудитор; внутрішній аудитор; фінансовий директор; контролер; внутрішній контролер; головний бухгалтер; бухгалтер; інспектор; економіст; консультант з питань обліку, оподаткування та економічного контролю; фінансовий аналітик; фахівець з оподаткування; науковий співробітник, викладач та багато інших.
Кафедрою аудиту розроблена і запроваджена з 2018-2019 навчального року вперше в Україні освітньо-професійна програма за спеціалізацією «Digital (Диджитал)-облік» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», галузі знань 07 «Управління та адміністрування» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Спеціалізація є актуальною і своєчасною, оскільки, щоб фахівець з обліку, аналізу, аудиту та оподаткування нового покоління, був затребуваний роботодавцями цифрового ринку, окрім традиційних навичок використання прикладних програмних рішень, повинен повною мірою орієнтуватися в таких фундаментальних технологіях, як аналіз великих даних, штучного інтелекту (AI), високошвидкісної обробки великого обсягу даних в режимі реального часу, «туманних» обчислень (fogcomputing), кібербезпеки, технології архітектури IoT-систем і т.п.
Спеціалізація «Digital (Диджитал)-облік передбачає набуття сучасних фахових компетентностей та спрямована на отримання програмних результатів навчання, які забезпечать успішну підготовку фахівців з обліку, аналізу, аудиту та оподаткування, діяльність яких здійснюватиметься в цифровому середовищі.
Заслуговують на увагу digital-компетенції, які студенти отримають в результаті вивчення таких сучасних дисциплін обов’язкової компоненти: «Програмування систем обліку та оподаткування», «Інтегровані інформаційні системи в обліку і оподаткуванні», «Digital технології в обліку», «Digital-аудит», «Звітність підприємств в умовах цифрової економіки», а також низкою дисциплін вибіркової складової: «Цифрова економіка», «Big Data в економічних дослідженнях», «Digital-облік у банках», «Digital-облік в бюджетних установах», «Інтелектуальний аналіз даних», «Інфографіка та інфодизайн в економічних дослідженнях», «Інформаційне право», «Основи інформаційної безпеки та захисту інформації», «Електронні закупівлі», «Бізнес-аналіз».
Освітньо-професійна програма набуває значного потенціалу за рахунок використання в навчальному процесі ERP-системи класу Industry 4.0 з компонентами SmartFactory (розумне виробництво), SmartManager (електронний документообіг), SmartEAM (управління обладнанням), SmartTender (он-лайн закупівлі), що забезпечують набуття практичних фахових цифрових навиків роботи.
До навчального процесу залучаються досвідчені практики (бухгалтери та аудитори, фахівці з інформаційних технологій) для проведення майстер-класів, тренінгів, проблемних лекцій та наукового керівництва магістерськими дипломними роботами
Кафедра забезпечує викладання 7 дисциплін для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» та 14 дисциплін для другого (магістерського) рівня за програмами 8О01«Облік і аудит підприємницької діяльності», 8О02 «Облік і аудит в управлінні банками», 8О03 «Облік і контроль в секторі загального державного управління», 8О07 «Податковий менеджмент», 8О06 «Аудит та державний фінансовий контроль» (спеціальності «Облік і аудит»); магістерська програма «Публічне управління та адміністрування» (спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»).
Для проходження практики студентами на бакалаврському та магістерському рівнях кафедра укладає угоди з фірмами, установами та організаціями; розробляє програми практики. Випускники кафедри набувають конкурентоспроможних знань та компетенцій, які відповідають вимогам роботодавців у сфері обліку і аудиту в Україні.
Подальший розвиток кафедри спрямований на посилення кадрового складу викладачів (підготовку нових докторів і кандидатів наук), розвиток нових напрямів наукових досліджень, партнерську співпрацю, удосконалення навчального процесу, застосування новітніх освітніх технологій і започаткування викладання нових навчальних дисциплін та магістерських програм, які б відповідали сучасній економічній та освітній політиці держави, необхідному рівню знань і практичних навиків фахівців у галузі обліку та аудиту.
Відбувається постійне професійне зростання професорсько-викладацького складу кафедри за рахунок впровадження сучасних методів навчання, у тому числі із використанням комп’ютерної та мультимедійної техніки, спеціальних програмних продуктів; перспективне та поточне планування наукової та навчально-методичної роботи; постійне оновлення навчальних планів і програм дисциплін у контексті змін законодавчо-нормативної бази, сучасних підходів до здійснення освітнього процесу та актуальних потреб роботодавців, кращого зарубіжного досвіду; аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування і реалізація поточних планів видання підручників, навчальних і методичних посібників і вказівок; вивчення, узагальнення та поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових технологій і методів проведення навчальних занять і організаційних форм навчання.
Успіхи та досягнення кафедри аудиту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» є закономірним наслідком злагодженої і самовідданої роботи усіх її викладачів та допоміжного персоналу.
Успішній діяльності кафедри сприяє чітка робота допоміжного персоналу. Так старші лаборанти Тюхляєва М.Ю. і Дядюн О.О. та лаборант кафедри Примак Ю.Р. забезпечують організаційно-допоміжне обслуговування навчально-виховного процесу, здійснюють постійний зв’язок з навчальним відділом і деканатами, організовують і забезпечують діловодство кафедри.
Кафедра аудиту – це колектив, що перебуває у постійному творчому науковому пошуку. Члени кафедри, розвиваючи та укріплюючи більш ніж стодесятирічні традиції Київського національного економічного університету, підтримують творчий дух і особливий мікроклімат взаємодопомоги та добрих товариських стосунків.
-
 |
- Петрик Олена Анатоліївна
-
Петрик Олена Анатоліївна д.е.н., професор, сертифікований аудитор України, Академік
академії...
|
Переглянути викладацький склад кафедри »
Дисципліни бакалаврського рівня
-
Аудит
Мета опанування дисципліни: оволодіння студентами базовими теоретичними знаннями та вивчення практичного досвіду аудиторської діяльності для забезпечення системи управління підприємств та зовнішніх користувачів необхідною інформацією, опанування змісту Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг та набуття практичних навичок проведення аудиту (незалежної перевірки фінансової звітності) і виконання інших видів аудиторських послуг (супутніх аудиту робіт з економіко-правового забезпечення підприємницької діяльності)
-
Бухгалтерський облік
Мета опанування дисципліни: формування системи знань з теорії та практики бухгалтерського обліку на підприємствах; підготовка та надання фінансової інформації внутрішнім і зовнішнім користувачам з метою прийняття управлінських рішень.
Завдання дисципліни: формування знань і вмінь з відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій суб’єкта господарювання, визначення фінансового результату діяльності, узагальнення облікової інформації у фінансовій звітності
Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студенти повинні: знатиконцептуальні основи побудови бухгалтерського обліку, функції та відповідальність власників та працівників підприємства у процесі відображення в обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських процесів, порядок складання фінансової звітності; уміти класифікувати господарські засоби підприємства та джерела їх утворення, обґрунтовувати методи оцінки активів, капіталу, зобов’язань, доходів та витрат, відображати в обліку господарські операції, що здійснюються на підприємстві, визначати фінансовий результат, відображати в балансі (звіті про фінансовий стан) наявні активи, капітал та зобов’язання
-
Вступ до спеціальності. Модуль 2 "Міжпредметний тренінг"
Мета опанування дисципліни:формування у майбутніх спеціалістів за професійним спрямуванням обліку і оподаткування цілісної системи знань про майбутню професію обліковця-аналітика, можливості реалізувати новітні теоретичні знання та практичні навички в умовах цифрової економіки, розуміння електронного бізнесу та інформаційного права, засвоєння базових знань з обліку та аудиту на основі digital-технологій та хмарних інфраструктур, ознайомлення з основами виконання інтелектуального бізнес-аналізу даних та програмування в обліково-контрольному середовищі, засвоєння ключових понять основ кібербезпеки з метою широкого використання здобутих знань для отримання конкурентоспроможної освіти на першому освітньо-кваліфікаційному рівні
-
Диджитал-аудит
Навчальна дисципліна «Диджитал-аудит» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».Навчальна дисципліна «Диджитал-аудит» є обов’язковою для підготовки фахівців зі спеціальності «Облік і оподаткування»
-
Інтегровані інформаційні системи в обліку і оподаткуванні
В умовах стрімкої цифровізації світової економіки в стратегіях розвитку багатьох як зарубіжних, так і вітчизняних компаній в основному описується розвиток в технологічному плані, що відповідає концепції Індустрії 4.0. Цифрова трансформація компанії зумовлює зміну її структури, системи управління та культури
-
Інформаційні системи і технології в обліку
Мета опонування дисципліни: набуття теоретичних знань та практичних навичок щодо створення та застосування інформаційних систем (ІС) в обліку з використанням нових програмних засобів, інформаційних технологій (ІТ) та телекомунікації. Вивчення науки дасть змогу майбутнім фахівцям оволодіти сучасними методами обробки інформації із застосуванням широкого діапазону технологічних, програмних та організаційних засобів
-
Інформаційні системи і технології в обліку і аудиті
Одним з основних чинників впливу науково-технічного прогресу на всі сфери діяльності людини є широке використання інформаційних систем та комп’ютерних технологій. Серед найбільш важливих середовищ, в яких інформаційні системи відіграють вирішальну роль, особливе місце займає сфера управління
-
Міжпредметний тренінг (Фінансовий облік та Інформаційні системи і технології в обліку)
Мета опанування дисципліни:забезпечити практичне застосування теоретичних знань, набутих у процесі вивчення дисциплін «Фінансовий облік 1», «Фінансовий облік 2», «Інформаційні системи і технології в обліку»; виробити у студентів навички опрацювання та вирішення практичних ситуацій; здійснення необхідних розрахунків; узагальнення інформації в регістрах обліку, складання фінансової звітності підприємства; прийняття обґрунтованих управлінських рішень щодо поліпшення діяльності господарюючого суб’єкта; адаптація одержаних студентами теоретичних знань і реалізація практичних навичок з дисциплін «Інформаційні системи і технології в обліку» та «Фінансовий облік 1,2» в прикладному програмному рішенні (ППР)
-
Міжпредметний тренінг «Інтегровані інформаційні системи в обліку і оподаткуванні»
Мета опанування дисципліни:забезпечити практичне застосування теоретичних знань, набутих у процесі вивчення дисциплін «Фінансовий облік активів», «Фінансовий облік пасивів», «Інтегровані інформаційні системи в обліку та оподаткуванні»; виробити у студентів навички опрацювання та вирішення практичних ситуацій; здійснення необхідних розрахунків; узагальнення інформації в регістрах обліку, складання фінансової звітності підприємства; прийняття обґрунтованих управлінських рішень щодо поліпшення діяльності господарюючого суб’єкта; адаптація одержаних студентами теоретичних знань і реалізація практичних навичок з дисциплін «Інтегровані інформаційні системи в обліку та оподаткуванні» та «Фінансовий облік активів», «Фінансовий облік пасивів» в прикладному програмному рішенні (ППР)
-
Міжпредметний тренінг «Інформаційні системи і технології в обліку і аудиті»
Мета опанування дисципліни:забезпечити практичне застосування теоретичних знань, набутих у процесі вивчення дисциплін «Фінансовий облік активів», «Фінансовий облік пасивів», «Інформаційні системи і технології в обліку і аудиті»; виробити у студентів навички опрацювання та вирішення практичних ситуацій; здійснення необхідних розрахунків; узагальнення інформації в регістрах обліку, складання фінансової звітності підприємства; прийняття обґрунтованих управлінських рішень щодо поліпшення діяльності господарюючого суб’єкта; адаптація одержаних студентами теоретичних знань і реалізація практичних навичок з дисциплін «Інформаційні системи і технології в обліку і аудиті» та «Фінансовий облік активів», «Фінансовий облік пасивів» в прикладному програмному рішенні (ППР)
-
Система оподаткування суб’єктів підприємництва
Важливість ґрунтовних знань з обліку і оподаткування для облікових працівників не викликає сумнівів, оскільки вміння правильно сплачувати і правильно не сплачувати податки, можливість планувати та регулювати їх обсяги є одним з тих показників, який на сьогоднішній день відрізняє висококваліфікованого спеціаліста з обліку від пересічного бухгалтера
-
Внутрішній аудит
Мета опанування дисципліни: засвоєння студентами теоретичних основ, методичних та організаційних положень і набуття практичних навиків проведення внутрішнього аудиту на підприємстві; підготовка кваліфікованих кадрів для роботи у сфері інформаційного забезпечення ефективного корпоративного управління
-
Внутрішньогосподарський контроль
Мета опанування дисципліни: опанування навчальної дисципліни є оволодіння базовими теоретичними знаннями та набуття практичних навичок створення на підприємствах різних організаційно-правових форм господарювання служб внутрішнього контролю, здійснення ними своїх функцій щодо допомоги керівництву у виконанні підприємствами їх статутних завдань та поліпшенні фінансового стану у цифровому середовищі
-
Диджитал-технології в обліку
Мета дисципліни– розуміння тенденцій цифрової трансформації підприємств, отримання знань з цифровізації обліку; набуття практичних навичок роботи в умовах високого ступеню автоматизації. Вивчення головних функціональних можливостей конкретного прикладного рішення, набуття цілісного і правильного розуміння базових принципів функціонування та взаємозв’язку елементів прикладного рішення; набуття та закріплення студентами базових навичок роботи з функціоналом прикладного рішення
-
Електронні закупівлі
Мета опанування дисципліни:формування у студентів цілісного уявлення про особливості застосування правових норм, що спрямовані на регулювання діяльності у сфері електронних закупівель, засвоєння теоретичних основ, методичних та організаційних положень і набуття практичних навичок щодо трансформації системи проведення публічних електронних закупівель, необхідність впровадження механізмів моніторингу, контролю та оскарження в процесі забезпечення діяльності організацій, що діють в рамках законодавства
-
Облік зовнішньоекономічних операцій
Мета опанування дисципліни полягає у формуванні у студентів сучасної системи знань про облік зовнішньоекономічної діяльності підприємств, вивчення основних принципів, методик та організації обліку господарських процесів, керівництва обліком та звітністю на підприємствах в Україні
-
Облік і оподаткування діяльності малих підприємств
Мета опанування дисципліни: сформувати у студентів цілісну систему знань щодо організації бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової, податкової та статистичної звітності.
Завдання дисципліни: вивчення концептуальних засад використання бухгалтерського обліку як інформаційного джерела для управління підприємством; набуття вмінь побудови та трансформації бухгалтерського обліку і оподаткування, фінансової, податкової та статистичної звітності в системі управління малими підприємствами
-
Облік і оподаткування діяльності фермерських господарств
Мета опанування дисципліни: сформувати у студентів цілісну систему знань щодо організації бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової, податкової та статистичної звітності.
Завдання дисципліни: вивчення концептуальних засад використання бухгалтерського обліку як інформаційного джерела для управління підприємством; набуття вмінь побудови та трансформації бухгалтерського обліку і оподаткування, фінансової, податкової та статистичної звітності в системі управління фермерськими господарствами
-
Основи економічного контролю
Мета опанування дисципліни: засвоєння студентами теоретичних основ, методичних та організаційних положень і набуття практичних навичок проведення економічного контролю діяльності підприємств, установ та організацій для встановлення законності, доцільності і раціональності використання ними економічних ресурсів, здійснення господарських операцій; виявлення та усунення помилок і порушень, попередження їх виникнення у майбутньому; пошуку резервів підвищення ефективності функціонування об’єктів контролю
-
Професійна етика та комунікації в диджитал-обліку та аудиті
Мета дисципліни полягає у тому, щоб артикулювати у системі теоретичних знань студентів етичний понятійно-категоріальний апарат в диджитал обліку та аудиті задля вміння виокремлювати моральні проблеми у професійній діяльності, здійснювати моральний вибір у прийнятті рішень, побудові стратегій професійної діяльності на підставі етичних суджень, комунікації і, як наслідок, сприяти впровадженню нової ціннісної парадигми професійних та предметно-визначених практик, що ґрунтується на ідеї добровільної та відповідальної асоціативної участі
-
Судово-бухгалтерська експертиза
Мета опанування дисципліни: формування у здобувачів вищої освіти знань з теоретичних, процесуальних і організаційних основ судово-бухгалтерської експертизи, порядку призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, формування практичних навичок для складання висновку експерта
-
1С БУХГАЛТЕРІЯ (УКРАЇНА)
Методичні матеріали з вивчення навчальної дисципліни "1С Бухгалтерія (Україна)" яка є однією із складових комплексної підготовку фахівців галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування», спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», спеціалізації (освітньо-професійної програми) «Публічне управління та адміністрування»
-
Бухгалтерський облік у прикладних програмних рішеннях
Мета навчальної дисципліни: вивчення головних функціональних можливостей конкретного бухгалтерського прикладного рішення: ПП для малих і середніх підприємств, ПП для великих підприємств; набуття цілісного і правильного розуміння базових принципів функціонування та взаємозв'язку елементів прикладного рішення; набуття та закріплення студентами базових навичок роботи з функціоналом прикладного рішення
-
Методологія та організація наукових досліджень в обліку, аудиті та оподаткуванні (К-ра Аудиту)
-
Дисципліни магістерського рівня
-
Аудит в державному секторі
Мета опанування дисципліни: отримання теоретичних знань і базових навичок у галузі аудиту в державному секторі для забезпечення системи управління державними фінансами необхідною інформацією щодо законності та ефективності використання бюджетних коштів, державного і комунального майна, інших активів держави, правомірності та результативності функціонування державних органів, бюджетних установ та організацій і суб’єктів господарювання державного сектору; вивчення практичного досвіду аудиторської діяльності органів державного фінансового контролю (Рахункової палати, Державної аудиторської служби України) і державних внутрішніх аудиторів; опанування змісту Міжнародних стандартів державного аудиту INTOSAI та Етичного кодексу INTOSAI для аудиторів державного сектору
-
Бюджетування і контроль діяльності підприємств агробізнесу
Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти теоретичних і прикладних компетенцій, що дозволяють полягає у засвоєнні студентами теоретичних основ бюджетування діяльності підприємств, в цілому, та підприємств АПК, зокрема: набуття практичних навичок і вмінь формування системи бюджетів підприємств, аналізу і контролю їх виконання з метою розробки стратегічних й тактичних управлінських рішень
-
Облік в обслуговуючих галузях агробізнесу
Мета викладання навчальної дисципліни «Облік в обслуговуючих галузях агробізнесу»– сформувати у студентів сучасну систему знань про нормативно-правове регулювання та організацію і методику бухгалтерського обліку й звітності підприємств обслуговуючих агропромисловий комплекс, враховуючи галузеві особливості їх діяльності, зокрема в будівельних, ремонтно-транспортних і торговельних (оптових, роздрібних) підприємствах
-
Організація і методика контролю та аудиту
Мета опанування дисципліни: оволодіння студентами базовимитеоретичними знаннями та набуття практичних навичок організації і методики здійснення контролю та аудиту (незалежної перевірки систем обліку, внутрішнього контролю і фінансової звітності) та виконання інших видів аудиту та аудиторських послуг (супутніх робіт), праці аудиторів
-
Податковий аудит
Мета опанування дисципліни: оволодіння студентами теоретичними знаннями та набуття практичних навичок щодо здійснення аудиту оподаткування підприємств.
Завдання дисципліни: сформувати та розвинути у студентів глобальні, загальні і професійні компетентності у сфері аудиту оподаткування підприємницької діяльності; розкрити сутність, значення і роль аудиту оподаткування підприємств в сучасних умовах господарювання; засвоїти методичні підходи до аудиту оподаткування підприємств, перспективи удосконалення професійної діяльності аудиторів в даному напрямі; розкрити особливості організації, документування та методичні прийоми при здійсненні аудиту оподаткування підприємницької діяльності в розрізі окремих податків; оволодіти знаннями щодо окремих вимог Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг при виконанні окремих завдань аудиту оподаткування підприємств та надання аудиторських послуг в галузі оподаткування (планування проведення аудиту та надання інших видів аудиторських послуг, формування аудиторських доказів, оформлення аудиторської документації (робочих документів), аудиторських звітів); навчити застосовувати набуті теоретичні знання при вирішенні конкретних практичних аудиторських завдань щодо перевірки правильності нарахування та сплати податків підприємством, звітування до контролюючих органів, виявлення та усунення порушень податкового законодавства, консультування підприємств з питань оподаткування та надання інших аудиторських послуг; розвинути у студентів аналітичні здібності і творче мислення при роботі з інформацією, спонукати до самонавчання, самовдосконалення, набуття актуальних знань і досвіду; активізувати науково-дослідну діяльність студентів з вивчення, використання та вдосконалення законодавчої і нормативної бази з питань оподаткування, застосування норм податкового законодавства при вирішенні практичних завдань з аудиту оподаткування підприємств
-
Аудит державного сектору економіки
Мета опанування дисципліни: отримання теоретичних знань і базових навичок щодо перевірки й оцінки операцій, звітності, діяльності, програм, політики для забезпечення системи управління державними фінансами необхідною інформацією щодо законності та ефективності використання бюджетних коштів, державного і комунального майна, інших активів держави, правомірності та результативності функціонування державних органів, бюджетних установ та організацій і суб’єктів господарювання державного сектору; вивчення практичного досвіду аудиторської діяльності органів державного фінансового контролю (Рахункової палати, Державної аудиторської служби України) і державних внутрішніх аудиторів; опанування змісту Міжнародних стандартів державного аудиту INTOSAI та Етичного кодексу INTOSAI для аудиторів державного сектору
-
Аудит оподаткування підприємницької діяльності
Мета опанування дисципліни: оволодіння студентами теоретичними знаннями та набуття практичних навичок щодо здійснення аудиту оподаткування підприємств.
Завдання дисципліни: сформувати та розвинути у студентів глобальні, загальні і професійні компетентності у сфері аудиту оподаткування підприємницької діяльності; розкрити сутність, значення і роль аудиту оподаткування підприємств в сучасних умовах господарювання; засвоїти методичні підходи до аудиту оподаткування підприємств, перспективи удосконалення професійної діяльності аудиторів в даному напрямі; розкрити особливості організації, документування та методичні прийоми при здійсненні аудиту оподаткування підприємницької діяльності в розрізі окремих податків; оволодіти знаннями щодо окремих вимог Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг при виконанні окремих завдань аудиту оподаткування підприємств та надання аудиторських послуг в галузі оподаткування (планування проведення аудиту та надання інших видів аудиторських послуг, формування аудиторських доказів, оформлення аудиторської документації (робочих документів), аудиторських звітів); навчити застосовувати набуті теоретичні знання при вирішенні конкретних практичних аудиторських завдань щодо перевірки правильності нарахування та сплати податків підприємством, звітування до контролюючих органів, виявлення та усунення порушень податкового законодавства, консультування підприємств з питань оподаткування та надання інших аудиторських послуг; розвинути у студентів аналітичні здібності і творче мислення при роботі з інформацією, спонукати до самонавчання, самовдосконалення, набуття актуальних знань і досвіду; активізувати науково-дослідну діяльність студентів з вивчення, використання та вдосконалення законодавчої і нормативної бази з питань оподаткування, застосування норм податкового законодавства при вирішенні практичних завдань з аудиту оподаткування підприємств
-
Внутрішній аудит в банках
Мета опанування дисципліни: засвоєння студентами теоретичних основ, методичних та організаційних положень і набуття практичних навиків проведення внутрішнього аудиту у банках, як незалежної оцінки системи внутрішнього контролю, встановленого у комерційному банку
-
Внутрішній аудит корпорацій
Мета опанування дисципліни: є засвоєння студентами теоретичних основ, організаційних та методичних положень внутрішнього аудиту як складової корпоративного управління та особливостей його проведення у корпораціях; набуття практичних навиків організації служби внутрішнього аудиту та методики проведення аудиторських перевірок основних напрямків діяльності корпорацій
-
Дью Ділідженс підприємств
Мета опанування дисципліни: засвоєння студентами теоретичних основ, методичних та організаційних положень і набуття практичних навиків проведення ДД, як послуги з комплексного дослідження діяльності підприємств, що проводиться на замовлення клієнта, з метою забезпечення прийняття ним оптимального рішення, щодо злиття і поглинання компаній, придбання активів, перевірки надійності контрагентів тощо
-
Облікове забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльністю аграрних підприємств
Мета опанування дисципліни: засвоєння знань студентами з теорії і практики ведення обліку міжнародних операцій підприємствами України.
Завдання дисципліни: набуття студентами необхідних знань та практичних навичок щодо ведення обліку міжнародних операцій з урахування загальноприйнятих принципів та національних стандартів з бухгалтерського обліку
-
Oрганізація і методика аудиту аграрних підприємств
Мета опанування дисципліни: навчити студентів самостійно організовувати процес підготовки до проведення аудиту, оволодіти методикою аудиту окремих об’єктів та складати аудиторський висновок на основі чинного законодавства, стандартів аудиту та етичних принципів аудиту в Україні
-
Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті
Мета опанування дисципліни – надання поглиблених знань з теорії та практики побудови і використання управлінських інформаційних систем (УІС) в сфері аудиту та державного фінансового контролю. оцінювати роль управлінських інформаційних систем у сучасному конкурентному середовищі; розуміти інформаційні технології і прикладні сфери їх застосування; володіти методами та технологіями комп’ютерних систем в аналізі та аудиті за їх видами, рівнями та функціональним призначенням та прийняття управлінських рішень; знати функціональні і структурні особливості інформаційно-аналітичних систем; знати принципи розробки баз даних (БД), а також вимоги до управління і організації середовища БД; володіти навиками роботи з основними інструментальними засобами для проектування УІС в аналізі та аудиті; отримати досвід проектування і розробки демонстраційного прототипу УІС в аналізі та аудиті
-
Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті підприємства
Мета опанування дисципліни – надання поглиблених знань з теорії та практики побудови і використання управлінських інформаційних систем (УІС) в управлінській діяльності на підприємствах, у корпораціях та інших бізнесових структурах.
Завдання дисципліни: знати та розуміти концептуальні основи проектування та функціонування управлінських інформаційних систем (УІС) в аналізі та аудиті підприємств; методологію автоматизованого розв'язання задач економічного аналізу і аудиту та створення їх інформаційного, програмного, технічного і організаційного забезпечення; організацію взаємозв'язків між задачами, ролі, значення, завдань і тенденцій розвитку управлінських інформаційних систем; необхідність створення і удосконалення УІС аналізу та аудиту; їх впливу на процес управління господарською діяльністю підприємств; розуміти інформаційні потреби користувачів обліково-аналітичної інформації в умовах ринкової економіки
-
Управлінські інформаційні системи в аналізі та оподаткуванні підприємства
Мета опанування дисципліни: надання поглиблених знань з теорії та практики побудови і використання управлінських інформаційних систем (УІС) в управлінській діяльності на підприємствах, у корпораціях та інших бізнесових структурах.
Завдання дисципліни: вивчення архітектури сучасних управлінських інформаційних систем, технології розв'язання аналітичних задач та завдань з оподаткування в умовах функціонування УІС та набуття практичних навичок використання та адаптації сучасних УІС або їх окремих підсистем
-
Управлінські інформаційні системи в управлінні державними фінансами
Мета опанування дисципліни: надання поглиблених знань з теорії та практики побудови і використання інформаційних систем (ІС) в управлінні державними фінансами, уміння оцінювати роль таких систем у сучасному конкурентному середовищі; розуміння інформаційних технологій і прикладних сфер їх застосування; володіння методами та технологіями використання комп’ютерних систем в обліку, аналізі та аудиті за їх видами, рівнями та функціональним призначенням при прийнятті управлінських рішень; знання функціональних і структурних особливостей інформаційно-аналітичних систем; розуміння принципів використання баз даних (БД), а також вимог до управління і організації середовища БД; володіння навиками роботи з окремими прикладними програмними рішеннями, які використовуються в управлінні державними фінансами
-
Аудит державних фінансів
Навчальна дисципліна «Аудит державних фінансів» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», спеціалізації «Облік і аудит», вибіркової компоненти «Аудит та державний фінансовий контроль»
-
Внутрішній аудит в державних організаціях
Навчальна дисципліна «Внутрішній аудит в державних організаціях» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»
-
Державний фінансовий контроль
Навчальна дисципліна «Державний фінансовий контроль» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», спеціалізації «Облік і аудит», вибіркової компоненти«Облік і контроль в секторі загального державного управління» та вибіркової компоненти «Аудит та державний фінансовий контроль»
-
Економічна експертиза в сфері обліку та оподаткування
Навчальна дисципліна «Економічна експертиза в сфері обліку та оподаткування» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», спеціалізації «Облік і аудит», вибіркової компоненти «Аудит та державний фінансовий контроль»
Графік консультацій професорсько-викладацького складу
|