Засідання наукового гуртка «КОРПОРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ТА БІЗНЕС-ДІАГНОСТИКА»03 Березня 2020р.

На кафедрі відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка за темою «Аналітична оцінка організаційної структури корпорацій та їх інформаційних потоків». У його роботі взяли участь студенти 5-го курсу факультет обліку та податкового менеджменту.

Наукові керівники - д.е.н., професор Ірина Михайлівна Парасій-Вергуненко та к.е.н., доцент Юлія Олександрівна Самборська-Музичко, визначили ключовим завданням даного засідання: формування розуміння, поглиблених знань та навичок в учасників гуртка інструментів аналізу організаційної структури таких складних видів організацій як корпорації. Крім того, було визначено важливість набуття навичок аналітичного обґрунтування необхідності внесення корективів в існуючі корпоративні структури, виокремлення та розподілення інформаційних потокові компанії (внутрішніх та зовнішніх). Ключовим елементом обговорення було питання побудови моделі (схеми) та аналізу корпоративного фінансування (перетікання фінансових потоків) корпорацій.

Виходячи з поставлених задач, учасниками конференції у міні-групах, було підготовлено презентації власних досліджень на прикладі організацій-гігантів, що здійснюють діяльність понад 3 роки та відносяться до корпоративних видів організацій, серед яких: АТ «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗС «ОККО»), ПрАТ «Агроіндустріальний Холдинг МХП» (бренди «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «UkrainianChicken»), ПАТ «Фармак», Група ДТЕК (як складовий елемент фінансово-промислової групи Систем Капітал Менеджмент (СКМ)), Група «RoyalDutchShell» (бренд «Shell»). Учасниками гуртка було не лише проаналізовано організаційні структури компаній, досліджено фінансово-інформаційні потоки, але й внесено та обґрунтовано власні пропозиції стосовно покращення вказаних елементів для можливого підвищення ефективності діяльності корпорацій та надання їм конкурентних переваг.

Науковий гурток кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу є платформою для реалізації студентами своїх наукових амбіцій, ораторського мистецтва та ерудиції, адже, саме під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри студенти вчяться вільно висловлювати свої думки публічно та орієнтуватися у проблемних питаннях галузей аналізу, більш детально вивчати основи навчальних дисциплін, пропонувати свої шляхи вирішення актуальних проблем та сучасного стану економічних процесів в компаніях.