Факультет обліку та податкового менеджменту

ВЕБІНАР ВІД AICPA/CIMA - “NO AICPA & CIMA WITHOUT AI – THE FUTURE OF ACCOUNTING AND FINANCE IN A WORLD OF AI”19 Вересня 2023р.

19 вересня 2023 року викладачі кафедри бухгалтерського обліку та консалтингу разом із здобувачами ОП “Облік і аудит” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» відвідали вебінар від AICPA/CIMA на тему “No AICPA & CIMA Without AI – The Future of Accounting and Finance in a World of AI”.
 
Під час вебінару піднімали такі питання:
 вплив штучного інтелекту на трансформацію бухгалтерської професії;
 як машини полегшують роботу бухгалтерів;
 як бухгалтери можуть використовувати можливості штучного інтелекту;
 штучний інтелект та професійні судження бухгалтера.
 
Основні тези, які були розглянуті на вебінарі:
 
“Алгоритми штучного інтелекту можуть аналізувати дійсно великі обсяги даних і виявляти закономірності, тенденції, аномалії та ідеї. Штучний інтелект дозволяє глибше зрозуміти, що відбувається з точки зору ефективності бізнесу, і як керівники можуть приймати більш обґрунтовані рішення, керуючись автоматичною генерацією інформації”
 
“Штучний інтелект позбавляє бухгалтерський облік одноманітності та створює справді чудову можливість для кар’єрного зростання професіонала, якому подобаються цифри”.
 
“Сьогодні завдяки штучному інтелекту у нас є інтелектуальні зчитувачі документів (IDR), які можуть отримувати інформацію безпосередньо з фінансових транзакцій, на основі рахунків, квитанції чи інші первинних документів, і тому усувають потребу в ручному введенні. Такі безконтактні транзакції не тільки підвищують точність, але й усувають частину цієї нудної та повторюваної роботи”.
 
“Штучний інтелект базується на моделях, які працюють на основі алгоритмів глибокого навчання. Машина продовжує навчатися через інформацію з первинних документів, оскільки бухгалтер продовжує передавати їй дані. Штучний інтелект стає все кращим і кращим з точки зору точності”
 
“В епоху штучного інтелекту цінність бухгалтера полягає не лише в чітких цифрах, а й у розумінні історій, які вони розповідають, і в тому,  щоб спрямовувати бізнес до сталого майбутнього”
 
“Людська інтуїція та судження все ще потрібні — штучний інтелект не замінить бухгалтерів найближчим часом. Людям все ще потрібно тлумачити складні фінансові ситуації з етичних або стратегічних міркувань”
 
«Система може не знати, що ми хочемо здійснити придбання. Ось де людина має бути залучена, оскільки вона прийматиме рішення з огляду на цю стратегічну перспективу”.
 
Повний запис можна переглянути тут .
 
Ви також можете знайти ідеї та висновки з опитування вебінару, узагальненого ChatGPT, і кілька корисних ресурсів тут .
 
Дізнайтеся більше про те, як штучний інтелект продовжує трансформувати бухгалтерську та фінансову професію, щоб розкрити нові можливості тут .