КРУГЛИЙ СТІЛ на тему: «Облік, оподаткування та фінансовий моніторинг в умовах відновлення економіки України»20 Травня 2022р.

20 травня 2022 р. кафедрою податкового менеджменту та фінансового моніторингу був проведений круглий стіл на тему: «Облік, оподаткування та фінансовий моніторинг в умовах відновлення економіки України».

Участь у круглому столі взяли керівники підрозділів Міністерства фінансів України та Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), експерти у сферах аудиту та податкового менеджменту, науковці, викладачі, здобувачі вищої освіти.

Учасниками круглого столу була обговорена низка проблем, які є особливо актуальними в умовах сучасних військових, геополітичних та соціально-економічних викликів: порушення росією міжнародних зобов’язань у сфері боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення; роль центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом у боротьбі з агресією рф; місце  системи оподаткування у післявоєнному розвитку України; концептуальні підходи до реформування звітності суб’єктів державного сектору та удосконалення методики обліку пошкодженого та втраченого майна суб’єктів державного сектору під час воєнного стану; розвиток системи фінансового моніторингу та його аналітичного інструментарію у протидії тінізації національної економіки; аналіз структури власності корпорацій з метою встановлення їхніх кінцевих бенефіціарних власників; система соціального забезпечення України у воєнний та післявоєнний час.

Порушені експертами питання викликали широку дискусію серед учасників заходу, яка ще раз підкреслила надзвичайну гостроту наголошених проблем у сфері пошуку активів, одержаних злочинним шляхом та оптимізації оподаткування з метою відновлення економіки України.