Факультет обліку та податкового менеджменту

1С: Бухгалтерія (Україна)

1.Мета опанування навчальної дисципліни. Її взаємозв’язок з іншими навчальними дисциплінами навчального плану.
Бухгалтерський облік є інформаційною базою управління та контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств, що сприяє зміцненню принципів господарського розрахунку та самоокупності, за його допомогою здійснюється спостереження за правильністю використання господарських засобів, здійснюється контроль за витратами і доходами підприємств, визначаються фінансові результати їх фінансово-господарської діяльності. Тому оволодіння базовими принципами роботи з прикладним рішенням програмного комплексу «1С: Бухгалтерія», оволодіння методикою формування економічної інформації в системі комплексної автоматизації різних напрямків обліку в єдиний інформаційній базі, формування еле¬ментарних навиків пошуку, оцінки та практичного використання облікової інформації у повсякденній економічній роботі майбутнього фахівця на виробництві, придбання та закріплення слухачами базових навичок роботи з системою 1С дасть змогу ефективного використання облікової інформації в управлінні підприємством.
Навчальна дисципліна тісно пов’язана з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з бухгалтерським обліком, податковою системою, економікою підприємства, макроекономікою, мікроекономікою, фінансами, економічним аналізом, аудитом.

2.Перелік знань, умінь та навичок, яких набуде студент після опанування даної навчальної дисципліни.
Знання з науково-навчальної дисципліни  дають можливість в рамках прикладного рішення подальшого засвоєння облікових процесів:

  • орієнтуватись у можливостях застосування облікової інформації ;
  • набути навичок  по складанню форм фінансової,  статистичної та податкової звітності;
  • грамотно використовувати дані обліку для захисту інтересів підприємства.
  • застосовувати на практиці методики від роботи з документами до складання регламентованої звітності;
  • вміти контролювати стан регламентованої (бухгалтерської та фінансової) звітності;
  • коректно виправляти помилки бухгалтерського обліку;
  • володіти функціоналом конфігурації: (робота з багаторівневими довідниками, робота через документи конфігурації, робота з табличними частинами документів і звітів, введення ручних проводок, копіювання документів, введення на підставі;
  • вміти настроювати стандартні звіти, розуміти призначення регістрів накопичення та регістрів відомостей, тощо).

Студенти які за результатами поточного модульного контролю отримали 70 балів і більше отримують сертифікати.

3. Сфера реалізації набутих знань, умінь та навичок.
Бухгалтерський облік з використанням прикладного рішення 1С: Бухгалтерія 
забезпечує рішення всіх завдань, що стоять перед бухгалтерською службою підприємства, забезпечує оперативно-технічне ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, підготовку та зберігання регламентованої звітності. Набуті знання відіграють важливу роль у кар’єрі управлінського персоналу, адже саме завдяки цьому вони можуть обґрунтовувати і контролювати виконання встановлених завдань і прийнятих управлінських рішень.

4. Зміст навчальної дисципліни, запропонованої для вивчення студентами, за модулями та темами.
Модуль 1. Інтерфейс програми 1С:Бухгалтерія
Загальні поняття про програмний продукт «1С: Бухгалтерія для України» та його конфігурацію, правила ведення  обліку і його роль у системі управління підприємством згідно чинного законодавства. Місце автоматизації бухгалтерського обліку, як способу відображення господарських операцій при введенні первинних документів, здійснення бухгалтерських проводок, складанні фінансової звітності в єдиній системі господарського обліку. Взаємозв'язок між видами обліку і зумовленість їх існування в умовах ринкових відносин. Можливості програмного продукту «1С: Бухгалтерія для України»: забезпечення функціонування екранних форм, взаємодія з операційною системою та файловими даними, зберігання, обробка даних в інформаційній базі та інші системні функції.
Модуль 2. Загальні принципи ведення обліку в системі 1С :БУХГАЛТЕРІЯ.
Формування початкового балансу. Облік  запасів. Облік грошових коштів. Облік дебіторської заборгованості. Облік взаєморозрахунків з контрагентами. Облік праці, її оплати та соціального страхування персоналу. Облік витрат та доходів діяльності підприємства, фінансових результатів. Фінансова та регламентована звітність.

5. Викладацький склад. Бондар Т.А. к.е.н., доцент; Ісай О.В. к.е.н, професор; Кузмінський Б.Ю. к.е.н, доцент; Охрамович О.Р., к.е.н., доцент;  Пустовіт Г.В. к.е.н., доцент; Самборський О.В. к.е.н, професор; Токарєва Т.О. к.е.н. доцент; Чередніченко Т.В. к.е.н, доцент.

6. Основна література.
1.Шаталов А.М. 1С: Бухгалтерия 8.2. для Украины, Издание 2: Питер 2011г.,456 с.
2.Шаталов А.М. Первые шаги.1С: Бухгалтерия 8 для Украины, Издание 2: С-Питербург: Питер 2011г.,560 с.
3.Сараева М.Н. 1С: Бухгалтерия 8: доступно для бухгалтера. Харьков: Фактор 2009, 528 с.
 

Остання редакція: 25.12.18