1.Мета опанування навчальної дисципліни. Її взаємозв’язок з іншими навчальними дисциплінами навчального плану.
Бухгалтерський облік (загальна теорія) є інформаційною базою управління та контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств, фірм, об’єднань. Бухгалтерський облік (загальна теорія) сприяє зміцненню принципів господарського розрахунку та самоокупності, за його допомогою здійснюється спостереження за правильністю використання господарських засобів, здійснюється контроль за витратами і доходами підприємств, визначаються фінансові результати їх фінансово-господарської діяльності. Бухгалтерський облік ґрунтується на суцільному документуванні. А документація в бухгалтерському обліку – є юридичне свідчення про факт здійснення фінансово-господарських операцій.
Дисципліна тісно пов’язана з іншими дисциплінами, зокрема з економічною теорією, економікою підприємства, макроекономікою, мікроекономікою, фінансами, економічним аналізом, аудитом, правознавством.
2.Перелік знань, умінь та навичок, яких набуде студент після опанування даної навчальної дисципліни.
Знання з дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», дають можливість ефективно використовувати облікову інформацію для оптимізації планів, контролю за їх виконанням, проведення економічного аналізу результатів господарської діяльності підприємства та їх підрозділів, виявлення резервів та обґрунтування управлінських рішень у майбутній роботі.
3. Сфера реалізації набутих знань, умінь та навичок.
Серед бізнесменів поширений вираз «бухгалтерський облік - це мова бізнесу». Без належного засвоєння цієї мови справжнього успіху досягти важко. Знання облікової роботи відіграє важливу роль у кар’єрі управлінського персоналу, адже саме завдяки цьому вони можуть обґрунтовувати і контролювати виконання встановлених завдань і прийнятих управлінських рішень.
4. Зміст навчальної дисципліни, запропонованої для вивчення студентами, за модулями та темами.
Модуль 1. Основи теорії бухгалтерського обліку.
Предмет і метод бухгалтерського обліку. Бухгалтерський баланс. Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис. Документація та інвентаризація, оцінка і калькуляція. Загальні підходи щодо організації бухгалтерського обліку.
Модуль 2. Бухгалтерський облік у підприємницькій діяльності.
Облік процесу постачання активів. Облік грошових коштів і дебіторської заборгованості. Облік процесу створення підприємства і формування власного капіталу. Облік процесу нарахування заробітної плати та соціального страхування персоналу. Облік процесу виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт. Облік процесу реалізації готової продукції. Облік процесу визначення фінансових результатів. Фінансова звітність.
5. Викладацький склад.
Бондар Т.А. к.е.н., доцент; Воронова М.О. к.е.н. доцент; Ісай О.В. к.е.н., професор; Кузьмінський Б.Ю. к.е.н. доцент; Пустовіт Г.В. к.е.н., доцент; Охрамович О.Р. к.е.н, доцент; Самборський О.В. к.е.н, професор; Токарєва Т.О. к.е.н. доцент; Чередниченко Т.В. к.е.н. доцент; Чук О.В. к.е.н. доцент.
6. Основна література.
1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Від 16.07.1999р. № 996-XIV, зі змінами та доповненнями.
2. Бухгалтерський облік для економістів і правознавців: Навч. посіб. /За заг. ред.. Ю.А- Кузьмінського. -К.:КНЕУ,2007.-648с.
3. Бухгалтерський облік для економістів та правознавців у схемах і таблицях: навч. посібник / Л. Г. Ловінська, Я. В. Олійник, Л. О. Галат; М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Київський нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - Вид. 3-тє, доповн. і переробл. - К.: КНЕУ, 2010. - 390 с.
Остання редакція: 25.12.18